Horseware Ice Vibe ochraniacze terapeutyczne dla koni

Jak działają ochraniacze Ice Vibe?
Ochraniacze Ice Vibe to połączenie chłodzenia (ice - ang. lód) z masażem za pomocą wibracji (vibe - ang. wibracja). Ochraniacze mają na celu zmniejszyć opuchliznę i bolesność oraz poprawić krążenie krwi i wspomóc gojenie.
Cechy charakterystyczne ochraniaczy Ice Vibe:
  • wewnętrzne panele masujące wspomagają procesy naprawcze oraz poprawiają krążenie krwi;
  • wkłady chłodzące delikatnie schładzają tkanki, aby zmniejszyć opuchliznę, jednocześnie zapewniając dopływ tlenu do zmęczonych lub uszkodzonych tkanek;
  • nieinwazyjna terapia - możesz ją wykonać samodzielnie;
  • wygodne w użyciu i łatwe do przenoszenia;
  • przycisk ON/OFF z automatycznym minutnikiem.
Pięć powodów dla których warto używać ochraniaczy Ice Vibe:
1. Forma "rozgrzewki" dla ścięgien przed treningiem.
Używanie ochraniaczy Ice Vibe przed treningiem, bez wkładów chłodzących, może pomóc zmniejszyć sztywność i przygotować nogi konia do ćwiczeń. 
2. Jako terapia, którą możemy samodzielnie zastosować.
Przerywane wibracje masujące zastosowane w ochraniaczach Ice Vibe wspomagają naturalną zdolność konia do regeneracji i gojenia, poprzez poprawę krążenia krwi oraz drenaż limfatyczny.
3. Aby skrócić czas regeneracji po wysiłku.
Do regeneracji komórek potrzebny jest tlen i dobre krążenie krwi. Samo schłodzenie nóg konia bardzo obniża temperaturę ścięgien, jednak gdy nogi są schłodzone do regeneracji niezbędne jest poprawienie krążenia krwi - tutaj idealnie sprawdzają się panele masujące w ochraniaczach Ice Vibe.
4. Jako forma rehabilitacji po kontuzji.
Ścięgna koni podczas odpoczynku bardzo szybko tracą swoją wytrzymałość. Program masujący w ochraniaczach Ice Vibe pozwala na delikatną pracę ścięgien, w celu wspomagania procesów gojenia oraz poprawie krążenia limfy.
5. Aby wspomagać krążenie krwi w dolnych partiach kończyn konia.
Mięśnie, ścięgna i układ pokarmowy konia są zależne od ilości ruchu jaki ma zapewniony koń. Niestety wiele koni spędza bardzo dużo czasu stojąc w stajni lub na małym wybiegu. Delikatne wibracje paneli masujących zastosowanych w ochraniaczach Ice Vibe, mogą pomóc w poprawie krążenia krwi oraz limfy. Jest to idealne rozwiązanie dla koni które stoją w boksie.
Jaki rozmiar ochraniaczy wybrać?
Ochraniacze Ice Vibe występują w dwóch rozmiarach: Full i XFull. Ochraniacze nadają się zarówno na przednie, jak i tylne nogi konia.
Rozmiar Full: kuce, folbluty, małe konie lub konie o drobnych pęcinach (COB).
Rozmiar XFull: konie sportowe, konie o średnio lub mocno zbudowanych nogach.
Dodatkowe akcesoria
Kupując ochraniacze Ice Vibe otrzymasz pokrowiec do ich przechowywania. Dodatkowo możesz dokupić torbę na wkłady chłodzące, która pozwoli ci bez problemu dowieźć do stajni schłodzone wcześniej wkłady.
 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię