Iontex® - technologie Back on Track

Technologie wykorzystywane w produktach terapeutycznych Back on Track. 

Część 2. Iontex®

Co to jest Iontex®?
 
Po sukcesie produktów terapeutycznych Back on Track z tkanin Welltex® nadszedł czas na kolejne innowacje. Produkty w technologii Iontex® zostały stworzone na tej samej zasadzie co tkaniny Welltex®. Iontex® wyróżnia jednak drobniejsza frakcja minerałów stapianych z włóknem, dzięki czemu otrzymywana odzież jest cieńsza. Z materiałów w technologii Iontex® produkowana jest elastyczna i lekka odzież sportowa, dzianiny oraz całoroczne derki dla psów.
 
 
Zalety Iontex®
 
Iontex® podobnie jak Welltex® zawiera minerały, które odbijają promieniowanie podczerwone emitowane przez ciało, wpływając na poprawę krążenia krwi. Włókna tkanin Iontex® posiadają bardzo dobre właściwości termoregulacyjne - zaprojektowane są tak, aby utrzymywać stałą temperaturę wewnątrz ciała i dopasowywać się do aktywności fizycznej. Minerały zastosowane w produktach Iontex® posiadają właściwości antybakteryjne, tkanina szybko schnie i dobrze pochłania wilgoć.  Materiał potrafi się dostosować zarówno do niskich, jak i wysokich temperatur otoczenia, dzięki czemu produkty w technologii Iontex® idealnie sprawdzają się zarówno podczas zimy, jak i lata.
 
 
Nowa linia derek dla psów w technologii Iontex®
 
Z początkiem 2022 roku Back on Track zaprezentował nową serię lekkich całorocznych derek dla psów w technologii Iontex®. Derki Nella, Cassie, Bark i Eddie stworzone zostały z myślą o aktywnych psach, które dużo czasu spędzają na dworze. Dzięki zastosowanym tkaninom Iontex® derki dla psów są cienkie, oddychające i idealnie sprawdzą się zarówno w lecie (np. odblaskowa Eddie - na spacery po zmroku), jak i zimą (ciepła, polarowa Cassie lub przeciwdeszczowe Bark i Nella).
Derki w technologii Iontex® tak samo jak ich poprzednicy z tkanin Welltex® posiadają właściwości terapeutyczne, także polecane są zarówno w celu zapobiegania kontuzjom, jak i dla psów które posiadają już stany zwyrodnieniowe lub sztywne mięśnie.
 
 
Iontex® najważniejsze cechy:
  • wykorzystuje energię promieniowania podczerwonego;
  • produkty idealne sprawdzają się przez cały rok;
  • stworzony z użyciem naturalnych minerałów;
  • posiada właściwości termoregulacyjne - dobra oddychalność dla efektu chłodzenia;
  • materiał pochłania i odprowadza nadmiar wilgoci ze skóry;
  • szybko schnie;
  • posiada właściwości antybakteryjne;
  • zapobiega napięciom mięśni;
  • poprawia krążenia krwi;
  • znajduje zastosowanie zwłaszcza podczas treningów/ aktywności fizycznej dla utrzymania mięśni w odpowiedniej temperaturze, w celu zapobiegania kontuzjom.

Dowiedz się więcej o produktach marki Back on Track:
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię