dziecko / junior

Dziecko / Junior - Odzież jeździecka dla dzieci i młodzieży

W sklepie Horseway znajdziesz duży wybór odzieży jeździeckiej dla dzieci w różnym wieku, która została specjalnie zaprojektowana z myślą o młodych jeźdźcach. Koszule i bluzki dziecięce, z krótkim i długim rękawem, ciepłe bluzy w różnych kolorach, bryczesy i legginsy jeździeckie oraz kurtki i kamizelki na chłodniejsze dni, pozwolą Ci skompletować idealny zestaw na konie dla Twojego dziecka.

Co charakteryzuje dobrej jakości ubrania jeździeckie dla dzieci?

Odzież dziecięca do jazdy konnej posiada wszystkie cechy wysokiej jakości odzieży sportowej. Ubrania jeździeckie dla dzieci marek Mountain Horse, Elt i Horseware, dostępne w naszym sklepie, zostały wykonane z nowoczesnych tkanin, więc są odporne na zabrudzenia oraz częste pranie. Jednocześnie, z myślą o radosnej naturze dzieci i ich gustach, wiele modeli ubrań dostępnych jest w żywych kolorach takich jak elektryzujący niebieski, róż i oranż.

Jaka jest rozmiarówka odzieży jeździeckiej dla dzieci?

Odzież dziecięca jest dostępna w rozmiarówce według wzrostu. Ponieważ w niektórych modelach rozmiarówka sięga 170 cm, ubrania z linii junior wybierane są również przez młodzież oraz niektórych dorosłych. Należy jednak pamiętać, że kroje odzieży dziecięcej różnią się od tych dla dorosłych, gdyż zostały stworzone z myślą o dziecięcej sylwetce. W razie wątpliwości, zapoznaj się z tabelą rozmiarów, do której link znajdziesz zawsze na stronie produktu.

Strój jeździecki dla dziecka - Od czego zacząć?

Kompletując pierwszy strój jeździecki dla dziecka, największy nacisk należy położyć na bezpieczeństwo. Zakup kasku oraz kamizelki ochronnej powinien być zatem priorytetem. Następnie możemy pomyśleć o wyborze dziecięcej odzieży jeździeckiej. Bryczesy lub legginsy w odpowiednim rozmiarze zapewnią wygodę i ułatwią prawidłowy dosiad w siodle, natomiast odpowiednie obuwie zapobiegnie ślizganiu się stóp w strzemionach. 

Warto pozwolić dziecku samodzielnie wybrać bluzkę lub koszulkę funkcyjną w ulubionym kolorze. Bezszwowa odzież dziecięca jest niezwykle wygodna, a dzięki zastosowaniu oddychających materiałów, które odprowadzają pot, będzie doskonałym uzupełnieniem stroju młodego jeźdźca. Na jazdę konną zimą warto również wyposażyć dziecko whttps://www.horseway.pl/jezdziec/dziecko/junior/kurtki ciepłą bluzę lub kamizelkę. Na deszcz natomiast przyda się kurtka z kapturem lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Uzupełnieniem stroju jeździeckiego dla dzieci będą odpowiednie akcesoria. Rękawiczki jeździeckie pomogą utrzymać wodze, natomiast dobrane do sztybletów podkolanówki ochronią łydki, ale też będą stanowić kolorowy, zabawny dodatek.