Saracen Super Fibre Cubes 20kg 24h

85,00 
kod produktu: wysyłka do 24 godzin

Towary oznaczone 24H są w naszym magazynie. Pozostałe artykuły są asortymentem na zamówienie. Podany termin wysyłki jest terminem przybliżonym. W przypadku produktów sezonowych i objętych promocją nie gwarantujemy dostępności poszczególnych kolorów czy rozmiarów. Produkty te dostępne są do wyczerpania zapasów.

Udostępnij
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) dodaj opinię

Dla: koni i kuców niezależnie od wykonywanej pracy, a szczególnie dla tych które potrzebują niskoskrobiowej i wysokowłóknistej diety

Cechy charakterystyczne:

  • Uniwersalna formuła, którą można stosować jako paszę uzupełniającą podstawową dietę (na sucho) oraz jako paszę dietetyczna do stosowania na mokro w formie meszu.
  • Dedykowana koniom, które potrzebują niskoskrobiowej, wysokowłóknistej diety. Włókno w postaci tzw. Super Fibres stanowi wysokostrawny składnik dostarczający energii nie powodującej nadpobudliwości.
  • Może być stosowana jako uzupełnienie paszy treściwej lub całkowity jej zamiennik oraz jako częściowy zamiennik siana. 
  • Pasza pełnowartościowa, bogata w witaminy, składniki mineralne i przeciwutleniacze. Wolna od pyłu i elementów sypkich, co sprawia, że jest dobrą paszą dla koni z problemami oddechowymi.
  • Pasza bezpieczna również dla koni po ochwacie lub z tendencją do ochwatu. 
  • Stosowana na mokro staje się smacznym i odżywczym dodatkiem, który jest lepszą alternatywą dla tradycyjnego meszu na bazie otrąb pszennych.
  • Jest bardzo chętnie i łatwo przyjmowany przez konie ze słabym lub niekompletnym uzębieniem. 
  • Z powodzeniem może być również stosowana w diecie koni sportowych z tendencją do nadwagi lub nadpobudliwości.

SKŁAD:

"super fibres" (wartościowe włókno) - wysokowłóknista pasza owsiana (pozostałości po oddzieleniu ziaren owsa), łuski soi, pasza pszeniczna (pozostałości po oddzieleniu ziaren pszenicy), wysłodki buraczane, melasa, makuch słonecznikowy, fosforan dwuwapniowy, węglan wapnia, witaminy i minerały, olej sojowy, chlorek sodu, propionian wapnia.

ANALIZA POKARMOWA:

Energia strawna 11,2 MJ/kg
Tłuszcz 3,5 %
Białko 10 %
Włókno 22 %
Skrobia 10,6 %
Cukier 4,7 %
Witamina A 11.500 IU/kg
Witamina D3 1.150 IU/kg
Witamina E 140 IU/kg
Selen 0,8 mg/kg

DAWKOWANIE:

masa ciała konia 200-400kg -> 1,0 -2,0 kg paszy dziennie                         

                          400-600kg -> 2,0 - 3,5 kg paszy dziennie                        

                         pow.600kg -> 3,5 do 5 kg paszy dziennie

Dla ułatwienia podajemy gramaturę jednej standardowej litrowej miarki paszowej; pełna, nie kopiasta i nie ubita miarka zawiera 1060g produktu.

DODATKOWE UWAGI:

Pamiętaj o karmieniu wg wagi paszy nie objętości. Przed wprowadzeniem paszy do diety należy dokładnie zważyć objętości miarek. 

Upewnij się, że koń otrzymuje paszę objętościową (siano lub sianokiszonkę) w prawidłowej dawce tj. minimum 1,5%, optimum około 2% masy ciała oraz ma stały dostęp do świeżej czystej wody i lizawki solnej. 

Worek 20kg

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Ostatnio oglądane