Welltex® - technologie Back on Track

Technologie wykorzystywane w produktach terapeutycznych Back on Track. 

Część 1. Welltex®

Historia powstania
 
Materiały funkcyjne Welltex® zaprojektowane są z użyciem bio-micro minerałów, które pochłaniają i odbijają promienie podczerwone emitowane przez ciało. Technologia Welltex® została opracowana przez założyciela marki Back on Track - szwedzkiego lekarza dr Erlanda Beselina. Doktor Beselin zainspirował się tradycyjną medycyną chińską, a dokładniej metodą uśmierzania bólu poprzez przykładanie specjalnych marmurowych kamieni do bolących miejsc.
 
Obecnie dzięki najnowszym osiągnięciom w produkcji materiałów odzieżowych Back on Track wykorzystuje sproszkowane minerały do produkcji tkanin o właściwościach terapeutycznych. Drobno sproszkowane minerały stapiane są z syntetycznymi włóknami, z których później szyta jest odzież terapeutyczna dla ludzi oraz akcesoria dla zwierząt.
 
Działanie terapeutyczne
 
Odzież w technologii Welltex® pochłania ciepło naturalnie emitowane przez ciało i odbija je z powrotem w formie promieniowania podczerwonego, ogrzewając skórę, mięśnie, kości i stawy. Odbite promieniowanie podczerwone pomaga zmniejszać napięcia mięśniowe, wspomaga krążenie krwi, co przyspiesza proces dochodzenia do zdrowia po urazach. 
 
Ponieważ ludzie, jak i zwierzęta emitują ciepło zarówno podczas odpoczynku, jak i aktywności fizycznej, produkty Back on Track mogą być z powodzeniem stosowane podczas snu, jak i podczas wykonywanych ćwiczeń. Dla najlepszych efektów zalecane jest stosowanie produktów w technologii Welltex® zarówno podczas treningów, jak i odpoczynku
 
Produkty Back on Track działają w sposób naturalny, odbijając ciepło ciała osoby, która je nosi, dlatego nie ma obawy o uznanie ich stosowania za doping. Tkanina Welltex® nie wytwarza samodzielnie dodatkowego ciepła. Rezultaty stosowania produktów Back on Track to stałe, łagodzące działanie rozgrzewające, które jest jedynie efektem odbijania ciepła ciała.
 
Stosowanie produktów Back on Track
 
Ważne jest, aby stopniowo wydłużać czas stosowania produktów Back on Track, tak aby dać szansę organizmowi na przyzwyczajenia się do ich terapeutycznego działania. 
 
Przez pierwsze 2-3 dni zacznij od stosowania Back on Track przez maksymalnie 4 godziny. Podczas tego czasu możesz odczuwać zwiększoną wrażliwość (u psów i koni może pojawić się niewielka opuchlizna). Jest to efekt zwiększonego krążenia krwi - jest to dobry znak działania terapeutycznego tkaniny Welltex®. W przypadku odczuwania dyskomfortu lub pojawieniu się opuchlizny już po 1 godzinie stosowania, zaprzestań używania produktu w danym dniu. Możesz z powrotem zacząć stopniowo stosować produkt przez kolejne dni.
 
Od czwartego dnia zalecane jest wydłużenie czasu stosowania produktów Back on Track do minimum 8 godzin dziennie. Im dłużej możesz stosować produkty terapeutyczne, tym lepiej. Zazwyczaj wystarczy zaledwie 1 godzina, aby odczuć pozytywny wpływ produktów terapeutycznych na spięte mięśnie czy sztywne stawy. Przewlekłe schorzenia mogą wymagać nawet 10 - 20 dni stosowania produktów terapeutycznych, aby odczuć pożądany efekt.  
 
Back on Track nie zaleca stosowania swoich produktów u kobiet w ciąży.
Jeżeli stosujesz produkty Back on Track w połączeniu z planem leczenia/ rehabilitacji, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub weterynarzem swojego zwierzaka.
 
Produkty Back on Track nie powodują żadnych skutków ubocznych, jednak w pierwszych dniach stosowania można odczuć wzmożone działanie terapeutyczne i zwiększoną wrażliwość. 
 
Welltex® najważniejsze cechy:
  • wykorzystuje energię promieniowania podczerwonego - wysoka wartość emisji;
  • produkty idealne na chłodniejsze pory roku czy dnia, a także dla osób, które łatwo marzną;
  • stworzony z użyciem naturalnych minerałów;
  • wytrzymały materiał z technologicznie zaawansowanych włókien;
  • zapobieganie napięciom mięśni;
  • udowodniona poprawa krążenia krwi;
  • poprawa ruchomości stawów;
  • pomoc w dochodzeniu do zdrowia;
  • zastosowanie podczas rehabilitacji, jak i w zapobieganiu kontuzjom.
 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię